StuVersal Genel Kullanıcı Sözleşmesi

1.Giriş

Hoş Geldiniz! Stuversal ve/veya diğer Stuversal hizmet ve uygulamalarını kullandığınız için teşekkür ederiz! Ürün ve hizmetlerimizi kullandığınızda, şartlarımızı kabul etmiş olacağınızdan, lütfen zamanınızı ayırarak Kullanıcı Anlaşmasını okuyunuz. Not: Yasal yönden bağlayıcı bir anlaşmayı okumaktasınız.

1.1. Amaç

“Stuversal” olarak amacımız, öğrencilerin ve öğrencilerin kurdukları topluluk veya kulüplerin daha üretken ve başarılı olmalarını sağlamak için bu ekosistemi birbirlerine bağlamaktır. Sunduğumuz hizmetler, sizin ve diğer milyonlarca öğrencinin ve binlerce öğrenci kulübünün tanışmasını, fikir alış verişinde bulunmasını, çeşitli bilgiler öğrenmesini, finansman kaynaklarına, etkinliklere, teknolojilere ve çeşitli fırsatlara erişmesini veya personel ya da iş bulmasını ve karşılıklı güvene dayalı bir ağda kararlar vermesini sağlayarak üyelerimiz için sunulan ekonomik fırsatları tanıtmaktır.

1.2 Anlaşma

“ Üye Kaydı”, “Kayıt”, “Şimdi Katılın” “Stuversal’e Katılın”, “Kaydolun” veya benzeri işlemleri yaparak, kaydolarak, erişimde bulunarak veya (Stuversal ve barındırdığı uygulamalar (Stuversal’ten erişilebilen tüm araçlar ve uygulamalar, özellikler, ürün ve hizmetler), ilgili mobil uygulamalarımız, geliştirici platformlarımız, premium hizmetler veya bu hizmetlerin bir parçası olarak sunulan içerik veya bilgiler dahil, hep birlikte “Hizmetler”i) kullanarak, (Hizmetlerimizi bir şirket adına kullanıyor olsanız bile) hukuki olarak bağlayıcı bir anlaşma kabul etmiş olursunuz. Bu anlaşmanızı Stuversal ile akdetmiş olursunuz.

İşbu “Anlaşma” bu Kullanıcı Anlaşmasını ve belli özellikleri ilk kullandığınızda (bir içerik paylaşırken, yazılım veya android uygulamalarımızdan birini indirirken veya reklam satın alırken) görüntülenen diğer koşulları içerir ve bu hükümler çeşitli zamanlarda Stuversal tarafından güncellenebilir. Eğer bu Anlaşmayı kabul etmiyorsanız, “Şimdi Katılın” (veya benzeri) seçeneklere tıklamayın ve Hizmetlerimizden hiçbirine erişmeyin veya kullanmayın.

Hizmetlerimizin kayıtlı kullanıcıları “Üye” ve kayıtlı olmayan kullanıcılarımız “Ziyaretçi” olarak adlandırılır. İşbu Anlaşma her iki grup için de geçerlidir.

1.3 Değişiklik

Zaman zaman işbu Sözleşmeyi, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı değiştirebiliriz. Önemli bir değişiklik yaptığımızda size Hizmetimiz üzerinden bildirim göndeririz veya diğer bir deyişle, size değişiklikler yürürlüğe girmeden önce inceleme imkanı tanırız. Bu değişikliklerin geriye dönük olamayacağını kabul etmekteyiz. Herhangi bir değişikliğe ilişkin itirazınız olursa, hesabınızı kapatabilirsiniz. Değişiklik ile ilgili bildirimi yayınladıktan veya size bildirdikten sonra Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri onayladığınız anlamına gelir.

2. Yükümlülükler

2.1. Hizmet İçin Uygunluk

Bu Hizmetler, 16 yaşından küçük kişilere yönelik değildir.

Hizmetleri kullanmak için, şunları kabul etmektesiniz: (1) en az “Asgari Yaş” (aşağıda tanımlanmaktadır) veya daha büyük olanlar; (2) sadece bir Stuversal hesabınız olmalı ve bu hesaplarda gerçek adınızı kullanmalısınız; ve (3) Hizmetlerimizin kullanımı için Stuversal tarafından kısıtlanmış olmamalısınız. Diğer kişilerin veya 16 yaşından küçüklerin adına hesap oluşturmak da dahil olmak üzere, hatalı bilgilerle hesap oluşturmak koşullarımızın ihlal edilmesi anlamına gelir.

“Asgari Yaş” 16 yaş anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, yasalara göre Stuversal’ın (kişisel bilgilerinizin kullanımı dahil olmak üzere) size Hizmetleri ebeveynlerinizin onayı olmaksızın hukuki olarak sunabilmesi için yaşınızın daha büyük olması gerekiyorsa, bu durumda Asgari Yaş bu yaş olacaktır.

2.2. Üyelik

Sizinle diğer kişiler arasında ilişki dikkate alındığında, hesabınız size aittir. (1) Güçlü ve güvenli bir şifre seçmeyi; (2) şifrenizi güvende ve gizli tutmayı; (3) hesabınızın herhangi bir kısmını (örn., bağlantılar, gruplar) başkasına vermemeyi ve (4) yasalara, aşağıda yer alan Yapılması ve Yapılmaması gerekenlere uymayı kabul etmektesiniz. Hesabınızı kapatmadıkça veya kötüye kullanımı bildirmedikçe, hesabınızla yapılan her şeyden sorumlusunuz.

Başka bir kişi tarafından kullanmanız için satın alınan Hizmetler için (örn. işvereniniz tarafından satın alınan krediler), Hizmet için ödeme yapan taraf (kişisel hesabınızdan farklı) bu hesabı kontrol eder ve bu hizmete erişiminizi feshedebilir.

2.3 Ödeme

Ücretli Hizmetlerimizden (“Premium Hizmetler”) herhangi birini satın alırsanız, yürürlükte olan ücret ve vergileri bize ödemeyi kabul edersiniz. Bu ücretleri ödememeniz durumunda aboneliğiniz fesih edilebilir. Ayrıca:

2.4. Bildirimler ve Hizmet Mesajları

Bildirimleri size şu şekillerde sunabileceğimizi kabul etmektesiniz: (1) Hizmet üzerinde bir banner ile veya (2) verdiğiniz adrese gönderilen bir e-posta ile veya (3) cep telefonu, sabit telefon veya posta gibi diğer yöntemlerle. İletişim bilgilerinizi güncel tutmayı kabul etmektesiniz. Bizden hangi tür mesajları almak istediğinizi kontrol edip sınırlamak amacıyla, lütfen Stuversal ayarlarınızı gözden geçirin.

2.5. Mesajlar ve Paylaşım

Bilgi paylaştığınızda, diğer kişiler bu bilgileri görebilir, kopyalayabilir ve kullanabilir.

Sunduğumuz Hizmetler çok farklı şekillerde mesaj gönderme ve bilgi paylaşımına olanak vermektedir (örn. profiliniz, etkinlikleriniz, fotoğraflarınız, videolarınız ve CV'niz gibi). Paylaştığınız veya gönderdiğiniz bilgi ve içerikler diğer Üyeler tarafından (veya herkese açık ise) Ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Ayarları kullanımınıza sunduğumuzda, size ait içerik veya bilgileri kimlerin görebileceği ile ilgili yaptığınız tercihlere saygı duyarız (örn. profilinizi takip edenleri seçebilme durumu, içeriğinizin genelden daha kısıtlı bir görünüme ayarlanması, profil görünürlüğünüzün kısıtlanması veya profilinizi değiştirdiğinizde, tavsiyede bulunduğunuzda ya da birilerinin paylaşımlarını takip ettiğinizde bunları kullanıcıların bilmesine izin vermeme, ). Bir mesaj gönderme gibi diğer etkinlikler varsayılan olarak gizlidir ve sadece gönderilen kişi tarafından görülebilir.

Sunduğumuz Hizmetlerle ilgili herhangi bir bilgi veya içeriği yayınlama yükümlülüğümüz yoktur ve bunları bildirimde bulunarak veya bildirimde bulunmaksızın kendi takdir yetkimizde olmak üzere kaldırabiliriz.

3. Haklar ve Sınırlamalar

3.1. Stuversal 'e Sunduğunuz Lisans

Sizinle Stuversal arasında, Hizmetlere gönderdiğiniz veya burada yayınladığınız içerik ve bilgilerin sahibisinizdir ve Stuversal’e sadece şu münhasır olmayan lisansı verirsiniz: herhangi bir izin, bildirim ve/veya size ya da başkalarına herhangi bir ödeme olmaksızın hizmetlerimiz aracılığıyla sunduğunuz bilgi ve içerikleri kullanmak, kopyalamak, değiştirmek, dağıtmak, yayınlamak ve işlemek üzere dünya genelinde geçerli, transfer edilebilir ve alt lisanslanabilir bir hak. Bu haklar aşağıdaki şekillerde sınırlıdır:

Bu içerikleri Hizmetlerden silerek veya genel olarak hesabınızı kapatarak, belli içerikler için bu lisansı sona erdirebilirsiniz; şu durumlar bundan hariçtir: (a) Hizmetin parçası olarak bunu diğer kullanıcılarla paylaşmanız ve kullanıcıların bunu kopyalaması veya muhafaza etmesi ve (b) makul bir süre için yedekleme ve diğer sistemlerden kaldırılması için belli bir zaman geçmesi. Sizden ayrıca izin almaksızın, diğer üyelere ait ürün ve hizmetler için (sponsorlu içerik dahil) reklamlarda içeriğinizi kullanmayız. Bununla birlikte, size veya diğer başka bir kişiye ödeme yapmaksızın, size ait içerik ve bilgilere yakın reklamları sunma hakkımız vardır ve sponsorlu içerik üzerindeki yorumlarınız tarafımızca görüntülenebilir. Hizmetin dışında, diğer kullanıcılara mesajlarınızı yayınlama hakkı vermek istememiz halinde, sizin izninizi alacağız. Bununla birlikte, ayarlarınıza ve bağlantı derecenize uygun olarak diğer Üyeler ve/veya Ziyaretçiler içeriğinize ve bilgilere erişebilirler ve bunları paylaşabilirler. İçeriğinizi (metni çevirerek, boyutunu, düzenini veya dosya türünü değiştirerek veya meta verileri kaldırarak) düzenlememiz ve biçimlendirme değişiklikleri yapmamız halinde, ifadenizin anlamını değiştirmeyeceğiz.Anlaşmaya uygun olarak sunduğunuz bilgilere erişebileceğimizi, bunları kaydedip kullanabileceğimizi kabul edersiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili Stuversal’e öneri veya geri bildirim gönderdiğinizde, Stuversal’in size herhangi bir bedel ödemeksizin bu geri bildirimleri herhangi bir amaç için kullanıp paylaşabileceğini (fakat böyle bir zorunluluğu olmadığını) kabul edersiniz. Yasaları veya herhangi bir şahsın haklarını ihlal etmemesi koşuluyla içerik veya bilgileri sunmayı kabul edersiniz. Ayrıca profil bilgilerinizin doğru olacağını kabul edersiniz. Bazı durumlarda, Stuversal yasa gereği belli bilgi veya içerikleri kaldırmak zorunda kalabilir

3.2. Hizmetlerin Kullanılabilirliği

Herhangi bir Hizmeti değiştirebilir, askıya alabilir veya sonlandırabiliriz veya kendi takdir yetkimizi kullanarak gelecekte fiyatları değiştirip düzenleyebiliriz. Yasaların izin verdiği ölçüde, bu değişiklikler size bildirimde bulunulduğu andan itibaren geçerli olabilir.

Stuversal bir depolama hizmeti değildir. Yürürlükteki yasalarca gerekmedikçe sizin veya diğer kullanıcıların sunduğu herhangi bir bilgi veya içeriği depolama, muhafaza etme veya size bir kopyasını sunma yükümlülüğümüzün olmadığını kabul edersiniz.

3.3 Diğer İçerikler, Siteler ve uygulamalar

Hizmetleri kullanarak, yanlış, eksik, gecikmiş, yanıltıcı, yasa dışı, rahatsız edici veya zarar verici içerik veya bilgilerle karşılaşabilirsiniz. Stuversal, genel olarak Üyelerimiz tarafından sunulan içerikleri gözden geçirmemektedir. (Diğer Üyelerin dahil olmak üzere) üçüncü tarafların içerik veya bilgilerinden ya da sizin bunları kullanımınız veya bunlara güvenmeniz sonucu ortaya çıkan hasarlardan sorumlu olmayacağımızı kabul edersiniz.

Hizmetlerimiz üzerinden linkle erişilebilen üçüncü taraf uygulama veya sitelere erişmek veya bunları kullanmak isteyip istememe kararı size aittir. Bir üçüncü taraf uygulamasına veya sitesine sizi onaylamak veya Stuversal hesabınıza bağlanmak üzere izin verirseniz, bu uygulama veya site, Stuversal 'de size ve bağlantılarınıza dair bilgilere erişebilir. Üçüncü taraf uygulama ve sitelerinin kendi hukuki koşulları ve gizlilik politikaları vardır ve diğer kişilere bilgilerinizi bizim kullanmayacağımız şekilde kullanmak için izin vermiş olabilirsiniz. Yürürlükteki yasaların gerektirebileceği sınırlı haller hariç olmak üzere, Stuversal diğer site ve uygulamalardan sorumlu değildir, bunları riski site aittir.

3.4. Sınırlamalar

Stuversal, bağlantı sayınız ve diğer Üyelerle ve firmalarla bağlantı kurma olanağınız dahil olmak üzere Hizmetleri kullanımınızı sınırlama hakkını saklı tutmaktadır. Stuversal 'in işbu Anlaşmayı veya kanunu ihlal ettiğinizi ya da Hizmetleri kötüye kullandığınızı düşünmesi halinde (örn. Yapılması ve Yapılmaması gerekenlerin ihlal edilmesi,kullanıcı sözleşmesine uyulmaması), Stuversal hesabınızı kısıtlama, askıya alma veya kapatma hakkını saklı tutmaktadır.

Stuversal, Hizmetlerdeki tüm fikri mülkiyet haklarını saklı tutmaktadır. Örneğin, Stuversal, Stuversal ile bağlantılı olarak kullanılan diğer Stuversal ticari markaları, grafik ve logoları Stuversal 'in ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Hizmetlerle bağlantılı olarak kullanılan diğer ticari marka ve logolar ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.Yapacağımız farklı logoların ve bu logoların farklı versiyonlarının tasarımları ve tescili Stuversal' e aittir.

4. Sorumluluk Reddi ve Yükümlülüğün Sınırı

4.1. Garanti Olmaması

Yasaların izin verdiği ölçüde, stuversal(ve hizmetleri sunmak için stuversal'in çalıştığı kişiler) (a) tüm zımni taahhütler ve beyanlardan vazgeçmektedir (örn. ticari elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, verilerin doğruluğu ve ihlal etmeme garantileri); (b) hizmetlerin herhangi bir kesinti veya hata olmaksızın çalışacağını garanti etmemektedir ve (c) hizmetleri (içerik ve bilgiler ile birlikte) “olduğu gibi” ve “kullanılabilir olduğu müddetçe” sunmaktadır. Vazı yasalar belli sorumluluk reddi eylemlerine izin vermemektedir. Bu nedenle, bu sorumluluk reddi sizin için geçerli olmayabilir.

Sunulan hizmetlerden, bir kısmının sağlayıcısı tarafından kaldırılması (ilanın geri çekilmesi, teşvikin kaldırılması yahut şartlarının değiştirilmesi vb. ile uzman kişi/kişilerin verdiği bilgilerin hatası, üyeler arasındaki bilgi alışverişi yahut profesyonel iş hizmetinde oluşan durumların hiçbir surette Stuversal’ın sorumluluğunda olmadığını kabul etmektesiniz.

4.2. Sorumluluğun Olmaması

Yasaların izin verdiği ölçüde (ve stuversal işbu anlaşmanın yerine geçecek yazılı farklı bir anlaşma akdetmedikçe), stuversal (ve hizmetleri sunmak için stuversal'in çalıştığı kişiler) hizmetlerle ilgili olarak size veya diğerlerine karşı dolaylı, arızi, özel, sonuç olarak ortaya çıkan veya cezai hasar ya da herhangi bir veri, fırsat, itibar, kâr veya gelir için (örn. rahatsız edici veya alçaltıcı beyanlar, arızalı süre veya kayıp, kişisel bilgilerinizin veya içeriğinizin kullanımı veya bunlar üzerindeki değişiklikler) sorumlu olmayacaktır.

Hiçbir durumda, Stuversal'in (ve hizmetleri sunmak için Stuversal'in çalıştığı kişilerin) yükümlülüğü toplamda tüm tazminat talepleri için (a) ücretli bir hizmet için son aylık veya yıllık ödemenizin beş katını veya (b) 1000 tl'yi geçemez.

Stuversal 'e bu hasarın olabileceği bildirilmiş ve bu çözümler amacına ulaşmamış olsa bile, bu yükümlülük sınırlaması siz ve stuversal arasındaki pazarlığın bir parçasıdır ve tüm sorumluluk talepleri için geçerlidir (örn. garanti, haksız fiil, ihmal, anlaşma, yasa). Bazı yasalar sorumluluğun sınırlandırılmasına veya olmamasına izin vermemektedir, bu nedenle bu sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir.

5. Fesih

Stuversal ve Siz işbu Anlaşmayı diğer tarafa bildirimde bulunarak istediğiniz zaman feshedebilirsiniz. Fesih halinde, Hizmetlere erişme veya bunları kullanma hakkını kaybedersiniz. Aşağıdaki hususlar fesih halinde de devam eder:

Stuversal hesabınızı nasıl kapatacağınızı, bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

6. Uyuşmazlık Çözümü

İşbu Kullanıcı anlaşması ve devamında üyeliğe ilişkin her türlü ihtilafın çözümünde Türk hukuku uygulanır.

7. Genel Hükümler

İşbu Anlaşma üzerinde yetki sahibi bir mahkemenin herhangi bir kısmın uygulanamaz olduğuna hükmetmesi halinde, bu hüküm sözleşmenin diğer maddelerine halel getirmez ve diğer maddeleri aynen yürürlüğünü korur. İşbu Anlaşmanın ihlal edilmesi ile ilgili herhangi bir eylemde bulunmamamız halinde, bu durum Stuversal’in işbu Anlaşmayı uygulama hakkından feragat ettiği anlamına gelmemektedir. İşbu Anlaşmayı (veya üyeliğinizi veya Hizmetleri kullanımınızı) iznimiz olmadıkça başka birine devredemez veya transfer edemezsiniz. Bununla birlikte, izninizi almak zorunda olmaksızın Stuversal işbu Anlaşmayı satın alan ortaklarına veya herhangi bir tarafa devredebilir. İşbu Anlaşmanın üçüncü taraf hak sahibi yoktur.

İşbu Anlaşma hükümlerini değiştirme hakkımızı saklı tutmaktayız ve herhangi bir değişiklik yaptığımızda size bildirimde bulunacağız ve bu değişikliklerin geriye dönük olamayacağını kabul etmekteyiz. Bu değişiklikleri kabul etmezseniz, Hizmetleri kullanmayı durdurmanız gerekir.

Bize hukuki bildirim göndermenin tek yolu 10. Bölümde belirtilen adres olduğunu kabul etmektesiniz.

"Stuversal", kullanıcıların lehine olduğu müddetçe Kullanıcı Sözleşmesini değiştirme hakkına sahiptir.

8. Stuversal Kullanıcısı için “Yapılması” ve “Yapılmaması Gerekenler.”

8.1. Yapılması Gerekenler. Aşağıdaki hususları yapacağınızı kabul etmektesiniz:

Gizlilik kanunları, fikri mülkiyet kanunları, anti-spam kanunları, ihracat denetim kanunları, vergi kanunları ve düzenleyici gereksinimler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak şartıyla tüm geçerli kanunlara uyulması;

8.2. Yapılmaması Gerekenler. Aşağıdaki hususları yapmayacağınızı kabul etmektesiniz:

Belli bir alana yönelik olmayan veya yanlış olan içerik eklenmesi (örn. “ünvan” ya da herhangi bir başka kısma telefon numarası yazılması veya telefon numarası, e-posta adresi, posta adresi ya da Stuversal tarafından bir alan tahsis edilmemiş kişisel bilgiler eklenmesi);

9. İçeriğe İlişkin Şikayetler

Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarına saygı duymaktayız. Üyeler tarafından gönderilen bilgilerin ve üyeler tarafından oluşturulmuş firma ve kulüp sayfalarının doğru ve üçüncü tarafların fikri mülkiyet hakları veya sair haklarını ihlal etmeyecek bilgiler olmasını talep etmekteyiz. Üyelerimiz tarafından gönderilen içerik ile ilgili olarak bir politika ve süreç sunmaktayız.

10. Bizimle Nasıl İletişime Geçersiniz

Bize bildirim veya tebliğ göndermek istiyorsanız, lütfen aşağıdaki belirtilen adresten bizimle iletişime geçin:

Eposta: [email protected]